Czym jest tekst synonimizowany i jak ułatwić sobie jego przygotowanie?

Opublikowane przez BlueCopy w dniu

Tekst synonimizowany to szczególna forma treści, która wymaga odpowiedniego podejścia. Znajomość synonimów może ułatwić nam tworzenie takiego tekstu, co wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Czym tak właściwie jest tekst synonimizowany? Jak zabrać się za jego pisanie?

Czym jest tekst synonimizowany?

Pisanie tekstów synonimizowanych nie należy do łatwych zadań. Przygotowanie treści tego typu polega na wyborze jak największej liczby synonimów zapisanych w nawiasach klamrowych oddzielonych pionową kreską, np. {środowisko|przyroda|otoczenie naturalne}. Każdy nawias klamrowy zawiera wyrazy o podobnym znaczeniu, które przy tworzeniu końcowego tekstu są wybierane losowo.

Celem pisania takich artykułów jest łatwiejsze wygenerowanie kilku czy nawet kilkunastu tekstu o tej samej tematyce bez konieczności tworzenia całkowicie odrębnej treści. Tworząc tego typu tekst, musimy pamiętać o zachowaniu sensu oraz poprawności gramatycznej, która w języku polskim jest dość skomplikowana. Gotowy tekst synonimizowany możemy włożyć do tak zwanego „mieszacza”, który generuje przykładowe artykuły z podanych treści. Jeżeli zachowamy pewną ostrożność i dysponujemy sporym zasobem słów (lub wiemy, gdzie szukać synonimów), możemy z łatwością stworzyć dużą liczby artykułów o takiej samej tematyce w krótkim czasie.

Tekst synonimizowany ma swoje wady i zalety

Pomimo że artykuły synonimizowane nie należą do prostych, wiele firm zleca ich tworzenie. Za przykład może nam posłużyć sklep internetowy, w którym potrzebne są zdania w tym samym sensie, jednak przedstawione w innej formie, aby w większym stopniu zwrócić uwagę klienta na dany produkt. Może się nam wydawać, że takie treści odnoszą się do czegoś innego, jednak nawołują do tej samej akcji promocyjnej lub do nowości sklepowych. Dzięki temu opis danego produktu jest bardziej zauważalny dla innych klientów, którzy w efekcie mogą spędzić więcej czasu na stronie, co przekłada się na większy zysk.

Wadą tekstów synonimizowanych może być niska jakość końcowej treści oraz stosunkowo wąskie zastosowanie. Takie artykuły często są uznawane za teksty pisane z automatu, bez uczucia, traktowane na równi z wytworem przygotowanym przez sam komputer. Przekaz naturalnej treści wynika ze stylu autora czy nawet emocji podczas tworzenia, podczas gdy teksty synonimizowane z założenia są tego nieco pozbawione.

Jak ułatwić sobie przygotowanie tekstu synonimizowanego?

Teksty zbudowane z synonimów przede wszystkim powinny być ciekawe i przydatne dla odbiorcy. Należy przyłożyć wagę do gramatyki i poprawnej odmiany wyrazów, żeby sens zdania został zachowany w każdej permutacji. Jeśli po generacji wyrazów powstanie na przykład zdanie „ten dziewczyna poszedł”, tekst synonimizowany został niepoprawnie sformułowany, co zdecydowanie negatywnie wpłynie na jego odbiór. Zanim zabierzemy się do pisania treści tego typu, warto znać jak największą liczbę synonimów. Dobrym sposobem jest napisanie najpierw przykładowego tekstu, który posłuży jako wzór. Mając przed oczami gotowy artykuł, możemy zabrać się za szukanie synonimów do zawartych w nim słów.

Zadnie „Lubię bawić się ze swoim kotem” możemy zapisać na przykład w następujący sposób: {Lubię|Kocham|Uwielbiam} {bawić się|spędzać czas|przebywać} ze swoim {kotem|zwierzakiem|futrzakiem}. Tworząc wcześniej oryginalne zdanie, znacznie łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednie synonimy. Podczas pisania może nam pomóc internetowy mieszacz tekstu, który pomoże znaleźć ewentualne błędy.

Przydatne wskazówki

Zaczynając pisać tekst synonimizowany, nie zdajemy sobie sprawy, że może nam on zabrać bardzo dużo czasu. Wymaga on dużej {precyzyjności|dokładności}, nawet jeśli przez niektórych jest postrzegany jako treść niskiej jakości. Pomimo tego jest to opłacalna forma, która jest korzyścią również dla nas – możemy kształtować swoją wyobraźnię, a z tekstu na tekst cały proces przebiega coraz sprawniej. Czytanie książek, gazet i różnorodnych artykułów to dobry sposób na poszerzenie swojego słownictwa, które jest kluczowe w pisaniu takich tekstów. Jak największa ilość wiedzy zdecydowanie ułatwia nam pracę. Mając duży zasób słów, łatwiej przychodzi nam tworzenie dłuższego tekstu synonimizowanego. Musimy także pamiętać, że po wygenerowaniu tekst jest krótszy – warto już na samym początku ustalić kwestię wymaganej objętości treści.

Szukasz wysokiej jakości tekstu synonimizowanego? Już teraz skontaktuj się z doświadczonym copywriterem, który przygotuje dla Ciebie wysokiej jakości tekst z synonimami! Napisz na adres: kontakt (małpa) bluecopy.com.pl

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *